Dinleyin!
Bebeğinizin ne anlatmak istediğini duyuyor musunuz?

Her yeni doğan açlığı, yorgunluğu, gazı ve gaz sancısını ve rahatsızlığı belli eden 5 farklı ses kullanarak iletişim kurar. Bu öğrenilen bir dil olmadığından, anadilinden bağımsız olarak bütün bebekler bu sesleri kullanır.

Dunstan bebek dilinin temelini oluşturan kelimeler bebeğin fiziksel tepkilerine dayanır. Bunlar reflekslerdir. Örneğin bebek acıkınca emmeye başlar ve emmeye ses eşlik edince açlık” kelimesi ortaya çıkar. Açlık “kelimesi” ne kadar erken belirlenirse, ebeveyn besleyerek yanıtı o kadar çabuk verecektir. Böylece hem bebek hem de ebeveynler daha az sıkıntı yaşayacaktır.

Bebeğinizin sesleirni ve ağlamalarını anlayabilecek, böylece bebeğinizin ihtiyaçlarına etkili ve hızlı bir şekilde yanıt vereceksiniz.

Yeni doğanların ihtiyaçlarını bildirmek için kullandıkları 5 sesi ve uygulamaları öğrenin.

Bebek bekleyen anne-baba adayları ve yeni bebeği olan ebeveynler için düzenlenen programlara eşlerin birlikte katılması bebek ile anne-baba arasındaki bağı kuvvetlendirir.

Dunstan Bebek Dili ile hem bebekler hem de aileler daha keyifli, daha biliçli; daha az ağlama, daha az stres; daha çok keyif.